Mreža znanja 2021: Najprej o kompetencah in digitalnih pravicah mladih
Digitalne tehnologije so vseprisotne v odraščanju sodobnih otrok in mladostnikov. Njihov svet je “globoko mediatiziran”. Novi konteksti od odraščajočih zahtevajo tudi posebne kompetence.
Letošnja Mreža znanja se bo začela 23. novembra, ob 12. uri, s strokovnim posvetom z naslovom Digitalna edukacija: Kakšne kompetence omogočajo mladim uresničevanje digitalnih pravic?
Digitalne tehnologije so vseprisotne v odraščanju sodobnih otrok in mladostnikov. Njihov svet je “globoko mediatiziran”, kot bi rekel eden vodilnih strokovnjakov za sodobne komunikacijske in medijske študije Andreas Hepp, ki v svojih študijah osvetljuje prežetost sodobne družbe s tehnologijo in mediji. Novi konteksti od odraščajočih zahtevajo tudi posebne kompetence oz. pismenost(i), ki jih morda še ne znamo čisto ustrezno naslavljati in poučevati.
Gradimo pismenost odraščajočih v digitalni družbi
Gre za drugega iz serije strokovnih posvetov o digitalnih pravicah otrok, v sklopu katerih izpostavljamo različne kategorije kompetenc, ki gradijo pismenost odraščajočih v digitalizirani družbi: medijska, informacijska, računalniška, digitalna … ter diskutiramo o tem, kako v procesu izobraževanja mlade opolnomočiti za uresničevanje svojih pravic v mediatiziranem vsakdanu.
Na posvetu bodo sodelovali Katja K. Ošljak, Zavod Vsak, dr. Borut Čampelj, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, dr. Veronika Tašner, Pedagoška fakulteta Univerze v Ljubljani in Domen Savič, Državljan D. Vodila ga bo novinarka Radia Prvi, Urška Henigman. Posvet organiziramo v sodelovanju z Registrom za .si.
Prijave na konferenco Mreža znanja so že odprte. Udeležba je tudi letos brezplačna. Na spletišču Mreže znanja najdete tudi program konference.